Anadolu Üni Birliği

23 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 10.00'da başlayan Anadolu Üniversiteler Birliği Toplantısı, Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde ve 10 üniversitesinin temsilcileriyle birlikte Rektörlük binası senato toplantı salonunda gerçekleştirildi. Amasya Üniversitesini temsilen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep KÜRKÇÜ ile Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selçuk SARIKOÇ toplantıya katıldı.

Toplantı Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÇALIŞ’ın açılış konuşması ve üniversite tanıtımı ile başladı. Program Erciyes Üniversitesi BAP Şube Müdürünün Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) sistem tanıtımı ve BAP uygulamaları hakkında bilgi verildi.

Daha sonra toplantı saha ziyaretleri ile devam etti. Bu kapsamda, Ziya Eren İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERFARMA), Betül-Ziya Eren Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENOM), Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (ERNAM) Ar-GE Merkezleri ziyaret edildi. Bu merkezlerin tanıtımı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Ar-GE Merkezlerinin ziyaretinden sonra Erciyes TEKNOPARK (Teknobahçede) öğle yemeği için ara verildi. Öğle yemeğinin ardından Teknopark Mekanik Atölyedeki girişimciler ziyaret edildi ve çalışmalar hakkında bilgi alındı. Girişimcilerin ziyaretinden sonra Erciyes Teknopark 4-5 binası konferans salonunda Erciyes Teknopark tanıtımı, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) uygulamaları bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bu kapsamda, Teknopark uzmanları tarafından Üniversite-Sanayi İşbirliği, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Proje Destek ve Girişimcilik Modülleri hakkında tanıtım ve bilgilendirme sunumu yapıldı. Bu modüller hakkında ilgili uzmanlar ile fikir alışverişinde bulunuldu. Kuluçka merkezi ve saha ziyaretleri gerçekleştirilerek toplantı sona erdi.

 

Amasya Üniversitesi

Teknoloji Transfer Ofisi Merkez Müdürlüğü