Toplu Resim

Amasya Üniversitesi  Teknoloji Transfer Ofisi paydaşlığında, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım (YEDAŞ) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (OMÜ-TTO) iş birliğiyle, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde, bu yıl ilki düzenlenen AR-GE Maraton Hızlandırma Programı final etkinliğinde ödüller sahiplerini buldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonda düzenlenen programa; OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürol Yıldırım, Amasya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Selçuk Sarıkoç, OMÜ Teknopark Müdürü Doç. Dr. Mevlüt Gürbüz, OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi İdris Sancaktar, YEDAŞ Dağıtım Direktörü Ümit Yaşar Kışla ve akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Samsun Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi Bilgehan Kasım, ‘Lityum Temelli Bataryalar için Batarya Yönetim Sistemi’ adlı projesiyle birinci olarak 30 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Öğr. Gör Arife Kübra Yontar, Dr. Öğretim Üyesi Sinem Çevik, ‘Fotovoltaik Güneş Enerji Panelleri için Bitki Özü Modifiyeli Fotokatalitik Polimer Nanokompozit Kaplamalar’ adlı projeyle ikinci olarak 20 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Dr. Öğretim Üyesi Serkan İşcan ise ‘İletim ve Dağıtım Hatlarında Buz Yükünün Oluşmasını Önleyici Bir Elektronik Set Tasarımı’ adlı projeyle üçüncü olarak 10 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Detay için lütfen bağlantıyı tıklayınız: https://www.omu.edu.tr/tr/icerik/haber/fikirlerin-teknolojik-inovasyona-donustugu-ar-ge-maratonda-oduller-sahiplerini-buldu

Amasya Üniversitesi

Teknoloji Transfer Ofisi Müdürlüğü