Kariyer Fuari

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde 2019 yılında “Yetenek Her Yerde” temasıyla yola çıkan bölgesel kariyer fuarları; üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile gerçekleştirilen kariyer etkinlikleridir. Bölgesel kariyer fuarlarının Orta Karadeniz ayağı “Orta Karadeniz Kariyer Fuarı” (OKAF) adı altında 2-3 Mart 2022 tarihlerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde Samsun’da gerçekleşecektir.

2019 yılında farklı bölgelerdeki 8 ilde 87 üniversitenin iş birliği ile düzenlenen kariyer fuarları bu ilk yılında, 70 binden fazla genç yeteneği 351’i kamu kurumu olmak üzere bin 315 işveren ile buluşturmuştur. Her yıl daha çok genç yeteneğe ulaşmayı hedefleyen kariyer fuarları 2020 yılında ise; 130 üniversitenin iş birliği ile 10 ilde gerçekleştirilmiştir. 2021 yılında COVID-19 salgınının etkilerinden korunmak amacıyla ülke genelinde alınan önlemler nedeniyle düzenlenemeyen fuarlar, 2022 yılında alınan tedbirler çerçevesinde çeşitli bölgelerde etkinliklerine devam edecektir.

Hem öğrenciler ve mezunlar hem de sektör açısından kariyer noktasında önemli katkılar sağlayan bölgesel kariyer fuarları interaktif bir program çerçevesinde birçok sektöre ait kariyer fırsatlarının, meslek bilgilerinin ve istihdam süreçlerinin paylaşılmasını hedeflenmektedir.

  • Bu fuarlar ile özel sektörden yüzlerce firma ve kamu sektöründen çeşitli kurumlar bir araya gelme imkânı bulacaklardır.

Fuar kapsamında; katılımcı firma ve kurumlara; eski Makro Alışveriş Merkezi alanında 2 gün boyunca stant açarak Orta Karadeniz bölgesindeki 7 üniversitenin farklı bölümlerinden katılım gösterecek olan öğrencilere/mezunlara kendilerini tanıtma olanağı verilecektir.

  • Stantlarda firmalar ve kurumlar iş ve staj için özgeçmişleri kabul edecektir.
  • Sektör-üniversite buluşması gerçekleştirilerek ortak çalışma zeminine imkân sağlanacaktır.
  • Mezun ve son sınıf öğrencilerimizle mülakat yapmak isteyen kurum ve şirketlere mülakat odası tahsis edilecektir.

 

Detaylı bilgi için lüften https://okaf.omu.edu.tr/  adresini ziyaret ediniz.

Paydaşlar

 

Amasya Üniversitesi

Teknoloji Transfer Ofisi Müdürlüğü